Corporation Staff

Dawn Amor

Elementary Secretary

Sarah Amor

6th Grade Teacher

Lisa Aschenbrenner, RN

Corporation Nurse

Jeff Banks

HS Science & HS PLTW

Gayla Berger

Jr/Sr High School Health Aide

Elyse Best

1st Grade

Amanda Boettcher

Special Needs Aide

Tami Bowman

Kindergarten Teacher

Dixie Britton

Kindergarten Teacher

Stephanie Brown

Jr/Sr High School Special Education

Mindy Christy

1st Grade Teacher

Stephanie Clussman

Jr High English

Kyla Coblentz

4th Grade

Amanda Cox

Special Needs Aide

Michelle Cox

Jr High English

Sue Cox

Elementary Aide

Megan Darling

Art Teacher

Joe Davenport

Custodian

Brandi Davis

3rd Grade Teacher

Jodi Davis

2nd Grade Teacher

Tim Davis

6th Grade Teacher

Lee Dennie

Jr/Sr High Social Studies

Diane Dent

6th Grade Teacher

Heather Donahue

5th Grade Teacher

Melissa Duerksen

Music Teacher

Angela Dunlap

Jr/Sr High PE/Health

Isaac Eash

Athletic Assistant

Erin Ecker

Jr/Sr High School Media Specialist

Carrie Edison

Spanish & Jr High PLTW

Michael Edison

Assistant Principal

Blair Endicott

Corporation Speech Teacher

Jason Farrer

Maintenance

Lisa Feitz

Elementary Spec Ed Teacher

Jon Fluckey

Jr/Sr High Special Education

Kathy Frazier

Elementary School Counselor

Courtney Fuchs

Occupational Therapist

Ramon Gonzalez

HS Spanish

Marissa Grove

Kindergarten Teacher

Casey Groves

3rd Grade Teacher

Kym Groves

1st Grade Teacher

Will Groves

Elementary Assistant Principal

Erica Gunn

2nd Grade Teacher

Heather Haas

Jr/Sr High Science

Sean Haas

HS Social Studies

Gary Hall

Athletic Trainer

Kyra Hammett

4th Grade Teacher

Cindy Hanson

Corporation Cafeteria Supervisor

Beth Hawn

Curriculum Director

Shawn Hill

HS English

Marylynn Holderread

5th Grade Teacher

Will Hostrawser

Athletic Director

Braxton Jones

Maintenance

Miranda Kaminski

Elementary Counselor

Mikhala Kaseweter

Special Education Aide

Jodi Kayser

HS Social Studies

Debra Keen

Elementary Treasurer

Jessica Kickbush

Jr/Sr High Social Studies

Lori Kiefer

Elementary Library

David King

Custodian

Eric Knebel

5th Grade Teacher

Jennifer Knebel

2nd Grade Teacher

Debbie Kopetski

Special Education

Elyssa Kovatch

HS English

Natasha Kring

Cafeteria

Kevin Kubsch

Director of Safety and Student Services

Lisa Laidig

3rd Grade Teacher

Jeanette Lymburner

Jr High Science

Jessica Maenhout

HS Guidance Secretary

David Mak

Business

Beth Mangus

Treasurer

Susan Mattix

Jr High Math

Mitchell Mawhorter

Superintendent

Peyton Mawhorter

4th Grade Teacher

Kevin McCullough

Jr/Sr High PE/Health

Nathan McKeand

Jr/Sr High Principal

Sheila Melton

Custodian

Chaylan Milewski

2nd Grade Teacher

Anna Miller

Special Education Aide

Deb Miller

4th Grade Teacher

Andrew Mishler

4th Grade Teacher

Zachary Moore

Director of Operations

Deb Mosson

HS Counselor

Jim Nace

Director of Technology

Alexa Pal

Kindergarten

Dale Pippenger

ISS/Credit Recovery

Jerry Pittman

Custodian

Eric Rader

Title I

Alex Remble

3rd Grade Teacher

Rhoda Ricard

Technology Technician

Meredith Richer

HS Special Education

Christine Riddle

Special Needs Aide

Ann Riggs

1st Grade Teacher

Joann Ringle

Elementary Aide

Igor Rodriguez

Spanish / Computers

Sue Rush

Jr High Special Education

Sarah Severns

5th Grade Teacher

Patty Shaffer

Elementary Aide

Scot Shearer

Tech Social Media Coordinator

Ken Shirley

Elementary Principal

Sarah Slagle

Special Education

Joanne Slomski

2nd Grade Teacher

Teri Stepp

Cafeteria

Tara Stump

Special Education

Linda Tribbey

Custodian

Bethany Tyler

Kindergarten Teacher

Zak Tyler

6th Grade Teacher

Ken Urban

Custodian

Jill Wagoner

Deputy Treasurer

Stacy Wagoner

Corporation Secretary

Vinnie Wallace

Technology Technician

Elise Walter

HS English

Ray Wenger

Jr High Math

Tracy Williams

Elementary Aide

Erin Williamson

HS/Principal's Secretary

Kathy Wirtz

HS Treasurer

Natasha Wise

Cafeteria Aide

Tracie Worden

Head Start FACs Person